Recenze

 

Я всегда хотел попробовать подводное плавание, увидеть красоту под водой, благодаря Františkovi Pudilovi и Bodaně Holé (Franta a Bobo) моя мечта стала реальностью. Первое пробное погружение было на Эльбе, где мы с сыном смогли насладиться красотами моря. В начале нам предоставили все оборудование, провели курсом в дружеской и непринужденной обстановке до выпускных экзаменов. Сегодня у меня есть все необходимое оборудование свое, и всегда, когда позволяет моя рабочая нагрузка, я снова езжу с Франтой, Бобо и их замечательной группой как по Чехии, так и за границу. Спасибо за все, и я с нетерпением жду новых погружений.

Michal Yeroshenko

ahoj,

 

s frantou pudilem jsem poznal začátky mého potápění, první kurzy owd a aowd, několik cest do egypta, německých lomů, posléze i potápění s nevidomými, byli jsme i společně zapsáni do guinnesovy knihy rekordů v potápění se slepci, jsem za to velmi vděčný, franta mě i přivedl k focení pod vodou, byl první, který mi dal foťák do ruky a vedl mě v tom....jezdívali jsme společně kamkoliv to šlo, potápěli jsme se všude, kde to bylo možné a fakt rád na ty doby vzpomínám. samozřejmě, tak jak to bývá a je to i normální, nyní naše cesty vedou každá někam jinam, franta si jde svou cestou, musí kurzovat nové a další kurzanty, já s mojí klárkou jsme samostatná dive jednotka, u mě je ta doba co nás dělí počítána na již přes tisíc ponorů, ale na potápění s fandou budu vždy vzpomínat v dobrém....o tom pitomém nepíši, jelikož to dobré fakt převažuje tak asi 95%. franta je a bude pro mě vždycky potápěčská legenda, i když mě občas fakt nasral....:-) . ne moc, ale někdy nasral....:-)

Hynek Kašpar potápěč a fotograf

 

Když jsme se začali potápět tak svět začal zaplavovat covid. Proto naše začátky byly těžké, teplota vzduchu 10°C a voda 6°C, ale František s Bobo nám dodali odvahu a energii vyrazit do neznáma pod vodu a ukázali nám nový svět který se nachází pod vodou. Od té doby jsme poznali novou možnost relaxace a účastníme se většiny klubových akci v Čechách i zahraničí…. Tímto bychom chtěli poděkovat Františkovi a Bobo za péči kterou nám věnovali a za zážitky které nám už nikdo nevezme. Doufáme, že ještě mnoho dalších zážitků bude 😊

Inka & Pavel

 

Jmenuji se Petr a jsem nevidomý,  v 28letech jsem přišel  o zrak a v 48letech jsem se seznámil s Františkem a jeho přáteli, Kecy co jako slepej uvidím pod vodou jsem ignoroval a prošel kurzem i s speciální certifikací. Absolvoval jsem  s Františkem a jeho přáteli mnoho ponorů po českých lomech i v zahraničí. Rudé moře. Nebýt Fandy a jeho velmi specifického přístupu k mému handicapu   bych byl  o tyto zážitky ochuzen  a jen bych  se sluníčkařil po plážích.

Petr Veselý

S vodou som mal v detstve zlé skúsenosti takže som sa do potápania pustil s veľkou rozvahou. Skúsení instruktori z tejto školy však i týchto váhavých a bojazlivých ľudí dokážu zvládnuť. Dnes je vďaka nim potápanie najvačšou vášňou mojho dosavadného života. Veľké vďaka za to a verím, že spolu zažijeme eště mnoho ďalších skvélých zážitkov s Vami F&B. Verím, že Vás možem nazývať mojimi kamarátmi :). Michal

Michal Slejzák

Pokud bych mohla jen vratit cas, potapela bych se s Frantou a Bobo jiz od narozeni... Pod jejich rukama suchozemci narostou zabry a voda se pro nej stane drogou. Pro ty, kdo pochopi, ze respektovat se ma more a ne vlastni ego muze byt zde i neco navic.

Monika Prchalová