Výlety klubu a školy

Potápění.cz v zelí

Tento víkend jsme si udělali výlet do bývalé fabriky na kyselé zelí.  Dříve Indor diving center dnes přejmenované na U-49 (podle jednoho typu německé ponorky) znám už více než 20 let. Zažil jsem tady už tři majitele. A nutno říci i mnohem lepší kondici celého areálu.  Za tu dobu se zvedly ceny, ubylo atrakcí pod vodou, zmizela luxusní restaurace nad centrem a opravili záchod na pánských toaletách. Zmatky tam ale mají stejné jako před dvaceti lety.

V současné době stojí celodenní potápění v sobotu a v neděli 39,-EUR/den plnění vzduchu 5,50 EUR/ láhev naplněnou láhev vám půjčí také za 5,50 EUR takže nemusíte tahat svoje lahve.  U půjčovny si dávejte pozor při vracení půjčené výstroje. Kamarád si půjčil oblek, řádně ho vrátil, zaměstnankyně centra oblek odepsala a požádala ho, aby nechal oblek viset v převlékárně. Druhý den nám jiná pracovnice centra předvedla divadlo na téma: „Oblek tady není, tak se podívejte do vašich potápěčských tašek  a nebo ho zaplaťte!“  Po celkem hlasité hádce jsem požádal pracovnici centra, aby zavolala té druhé kolegyni a zeptala se jí,  jak to je s oblekem.  Za asi deset minut  přišla a stroze oznámila, že se oblek našel.  Tak nepodceňujte proces vracení půjčené výstroje ať předejdete podobným excesům.

Voda v sedmi bazénech propojených průplavy  má okolo 20 st Celsia, a tak unesete i oblek 5mm tlustý.  V týdnu se dá ubytovat v přilehlém hotelu, který ale o víkendech bývá vyprodaný. Po potápění doporučujeme Japonsko-čínsko- mongolskou restauraci (sněz co chceš)  „Asien Perle“  viz www.asienperle-erding.de kde se za 16,- EUR nacpete k prasknutí.

Je to fajn místo pro výcvik potápěčů. Myslím tím U-49, ne restauraci,.. J