Výlety klubu a školy

Potápění.cz - Silvestr na Krku

Začátek Nového roku 2019 oslavilo Potápění.cz na ostrově Krk.

Náš původní plán vyrazit na vrakové safari do Egypta a s potápění.cz oslavit začátek Nového roku na Thistleghormu vzal za své. A tak nás doslova zachránila nabídka Borise oslavit příchod Nového roku na základně Neptun v Šilu na ostrově Krk. Boris sliboval neomezené potápění, ubytování a plnou penzi. Nikdy před tím jsme v Neptunu variantu se stravováním nevyužívali a tak jsem byl zvědavý, jak to dopadne. Musím říci, že stravování předčilo moje očekávání. Na základnu jsme dorazili 28.12. v osum večer a už jsme se loučili s vidinou večeře. Opak byl pravdou. Čekala nás horká polévka s kusy hovězího masa a vynikající plněná plieskavica s pečenými brambory. Lepší plieskavicu jsem za ta léta co jezdím do Chorvatska ještě nejedl. K snídani bývala vejce se šunkou nebo slaninou výběr sýrů a salámů, zelenina a jogurt. K obědu jsme měli například vynikající smažené kalamáry s pomfritem a salát, nebo nějakou jinou dobrotu. Pokud byla k večeři ryba, dostali jsme na výběr například kotletu. V podstatě vždy jsme si mohli vybrat ze dvou menu. 31.12. byl k obědu tradiční guláš z divočáka s domácí těstovinou a jako vždy salát. Slavnostní večeře se skládala z hovězí polévky, pečeného selete se zelím a bramborem, k tomu francouzský salát. Před půlnocí jsme dostali ještě jablačný a tvarohový štrůdl. Prvního ledna jsme místo oběda na základně navštívili konobu Luca ve Vrbniku. Tady na nás čekala ochutnávka pršutu a sýru. A degustace místních vín. Ochutnávka byla k našemu překvapení zahrnuta do naší plné penze.
I když se vám, milí přátelé asi zdá, že jsme jeli na Krk jen hodovat a popíjet, přišlo i na potápění. O potápěčský servis se staral Ivan. Ostatně Ivan tady dělá: číšníka, kuchaře, řezníka, rybáře, kapitána lodi, instruktora, průvodce, pokojskou a kompresoristu. Vždy usměvavý, ochotný pomoci a na všechny naše otázky odpovídající slůvkem: „Može.“ Prostě nic nikdy nebyl problém. Ivan a ostatně i Boris a obě dámy starající se o naše pohodlí byli na základně dřív než my a když jsme odcházeli spát, byli tam ještě.
Pravda voda měla okolo 11-12 stupňů a brát si na ponory suché obleky nebylo rozhodně rozmařilostí, ale takový klid, kdy jsme i na vraku lodi Peltastis
http://stranypotapecske.cz/lokality/lokaldet.asp?lok=184 byli jediní potápěči je k nezaplacení. Viditelnost pod 15 metrů hloubky byla poněkud horší, ale za to jsme viděli velká hejna ryb, což v Chorvatsku nebývá zvykem. Co na této základně miluju, je vzdálenost od vody. Připravím si výstroj a ujdu sotva 50 metrů a jsem v moři. Před základnou je pokalita vhodná pro výcvik OWD a AOWD plná vraků. http://stranypotapecske.cz/lokality/lokaldet.asp?lok=1429
Počasí se nám také vydařilo. Tak jsme si oslavu Nového roku opravdu užili. Základna Neptun, kterou najdete například na: https://web.facebook.com/NeptunSilo/ nebo na: http://www.neptun-silo.com Je otevřena celoročně, apartmány jsou klimatizované a vytápěné.
Základnu můžu vřele doporučit. Rádi se sem vracíme.
F. Pudil