Výlety klubu a školy

Potápění.cz - na průzkumu v Egyptě

Potápění.cz hledá ostrůvky svobody. Ne nebojte se nehledáme Castrovu Kubu. Tam je stále ještě svoboda relativní. Hledáme místa, kde se dá potápět bez místního průvodce za,… ploutvemi. Takhle jsme si například v Egyptě postupně škrtli Sharm el Sheikh a Dahab.  Na seznamu zůstaly základny Red sea Safari – Marsa Shagra a Marsa Nakari. Zatím poslední výlet byl do hotelu Acassia Swiss a dive centrum Wunderful Dive.

Výsledek experimentu? Ano, v DC Wunderful Dive se za jistých podmínek dá svobodně potápět. Ale každá sranda něco stojí.  Volné potápění je pouze pro držitele certifikace AOWD a výše. Pro volné potápění na House reefu je potřeba mít minimálně 25 ponorů. Pro potápění na vraku Salem Express je minimální počet ponorů 30. Jinak si každý s nižší kvalifikací nebo méně ponory připlatí 20,- EUR za ponor s privátním průvodcem.

V DC Wunderful Dive vše funguje jako na drátkách. Toto centrum můžu jen doporučit pro potápění jednotlivců, dvojic i skupinek potápěčských kamarádů. Bohužel jsme nenašli cestu jak domluvit schůdné podmínky pro potápěčské skoly a tak už sem jezdit nebudeme. Ale je tam hezky.