Koněvova 2615/242, 130 00 Praha 3, Česká republika

IČ: 11228172 DIČ: CZ6011191659

Svolávací akce SUUNTO - POZOR!!!

 


POZOR: STAŽENÍ PRODUKTŮ

SUUNTO WIRELESS TANK PRESSURE TRANSMITTER

Kluci a holky z potápění.cz vyhnali pavouky z ruské potápěčské přilby "Desijatnik" a vyvenčili jí na Bořené Hoře. Přidali se k nám i kolegové potápěči z jiné partičky. Viditelnost byla průměrná a parta veselá.

Potápění.cz začne kurz i pro jednoho nebo dva zájemce! Individuální přístup, při kterém se dokážeme přispůsobit a udělat kurz ve vašem volném čase - to je hlavní benefit naší školy.

Do sekce fotogalerie budeme postupně pčidávat fotky z let minulých. Můžete se podívat na historii potápění.cz

Sobotní výlet potapeni.cz na lom Steina - lom potápěčské školy Orca Dresden - se nám vyvedl, Počasí super, málo lidí na lomu, viditelnost lepší než na Horce,.. Prostě paráda. Dali jsme dva pohodové ponory a ještě jsem stihl juknout do vraku ve 22 metrech. Dole měla voda příjemných 5 stupňů C. A tak to bylo opravdu osvěžující. 

Dnes jsme se potopili na Borku. Viditelnost i tady nebyla ideální. Alespoň do cca 7metrů to bylo mlíko a dole zima a málo ryb.

V sobotu jsme opět po delším čase navštívili lom Horka u vesničky Crostwitz nedaleko Drážďan.  Pamatuji si doby, kdy lom právem nesl název:  Perla Saska.

Dnes by se mu mohlo říkat: „Hnědá perla Saska.“

20.5. 2017 Byla opět po čase odemčena Velká Amerika, lom nedaleko obce Mořina. Sešlo se tam mnoho přátel a někteří zůstali i přes noc. Tady potapeni.cz nemohlo chybět!  Na lomu byla k vidění a vyzkoušení i výstroj od firmy TECLINE. A na no-name stánku viselo několik obleků od firmy Agama. Některé obleky měli dokonce přilepené i boty. Kdo tam vystavuje as co vlastně, to se nám nepodařilo uhodnout.

Na klubový výlet Potápění.cz se přihlásil i náš nevidomý kamarád Petr. I když se se slepci potápím už více než dvacet let, je Petr první, koho jsem certifikoval. Pravda nikdy to nebylo potřeba a ostatně nebyla tady ani možnost certifikace zrakově postižených. Ale EDS vytvořila v letošním roce certifikaci potápěč se speciálními potřebami, která se výborně hodí i pro slepce.

V době kdy jsme připravovali klubový výlet za potápěním do Egypta, našli jsme v podmínkách a pravidlech pobytu v potápěčské vesničce Marsa Shagra novou položku. Ekologický příplatek 5,- Euro na osobu a pobyt. Částka která se v porovnání s cenou výletu jeví jako zanedbatelná a dá se nad ní mávnout rukou. Podobné poplatky přece vybírají i obce u nás a bývají lidově označené jako „vzdušné“. Tedy mi nevadil poplatek jako takový, ale zarazil mne přívlastek ekologický. Marsa Shagra se sice už od začátku prezentuje jako ekologická základna, ale toto mne překvapilo. Po menším pátrání jsem se dozvěděl, že základna vybudovala fotovoltaiku a náklady na její pořízení rozpouští právě do tohoto ekologického poplatku.